اساتید آموزشگاه

بخشی از سوابق هنری اساتید آموزشگاه :


  مجید ناظم پور، موسس «خانه عود» / مدرس عود 
  
 نوازندگی تار، سه تار و عود از سال 1365

 انتشار آلبوم تکنوازی ساز عود با نام «راز ساحل» توسط مؤسسه فرهنگی هنری آوای سپهر 1383
 انتشار کتاب مجموعه قطعات ساخته شده توسط وی برای ساز عود 1384
 انتشار مجموعه DVD سخنرانی وی پیرامون تاریخچه و مکاتب عود نوازی در جهان توسط مؤسسه فرهنگی  هنری آوای مهربانی 1386
 انتشار کتاب «کاربرد موسیقی در هیپنوتیزم درمانی و مراقبه» توسط نشر ساوالان 1388
انتشار آلبوم تکنوازی بربت با عنوان «فلسفه».
انتشار آلبوم تکنوازی بربت با عنوان «حکمت».
انتشار آلبوم کنسرت «تکنوازی بربت».
کتاب «تاریخ پنج هزار ساله ساز عود» توسط انتشارات سوره مهر
انتشار آلبوم دونوازی عود و گیتار با عنوان(زریاب) توسط موسسه نواگستر آپادانا
داوری در فستیوال تخصصی ساز عود، سوریه، 2009
داوری در جشنواره دانشجویان زرتشتی، 1391
داوری در جشنواره آوای کویر، کرمان، 1391
و ...


 رضا مهدوی، مدرس سنتور
 

نوازنده ي سنتور و رديف دان ، رئيس سابق مركز موسيقي حوزه هنري ودانشكده موسيقي سوره
عمده فعاليت‌هاي وي در کنار تحصیلات غیرهنری، در زمينه موسيقي بوده تا جائيكه بيشتر مسئوليتها، سوابق و تأليفاتش نيز در اين حوزه است و دارای درجه یک هنری در هنرآموزی و نوازندگی (1380) می باشد.تخصص اصلي وي در موسيقي کودک، ‌نوازندگي سنتور و آموزش در کنار تجربیات مدیریتی است.
 از 6 سالگي به ترتیب نزد استادان: زنده ياد نيك بين (اداره فرهنگ و هنر و راديو كردستان)، زنده ياد حسين ملك،رويا حلاج، رضا شفيعيان، مسعود شناسا، زنده یاد پرويز مشكاتيان و مجيد كياني.  زنده یادمحمدعلي بهارلو (فرم موسیقی). اسفنديار قره باغي، وارطان ساهاكيان(تئوري وسلفژ). محمد صادقي (رديف آوازي محمود كريمي. مدرسه هنر و ادبيات صدا و سيما) و کریم صالح عظیمی (ردیف آوازی ـ رادیو میدان ارک).
 فراگیری هنرهای نمایشی سال 1363 - 1364. (کارگاه سینما تأتر کوچک تهران) نزد استادان:عبدالحی شماسی،علیرضا خمسه و سیروس ابراهیم زاده.
و نیز دارای تألیف پنج جلد کتاب و بیش از صد مقاله و سردبیر ماهنامه و کتاب فصل مقام موسیقیایی است.

 

  کیوان ساکت/ مدرس ردیف های موسیقی ایرانی (دوره ی عالی)، تار و سه تار

 نخستین درسهای  موسيقي را از منوچهر زمانيان در« کارگاه موسيقي کودکان و نوجوانان » که  توسط صداو سيمای وقت در مشهد تاسيس شده بود فرا گرفت. سپس مدت کوتاهی نزد آقاي حميد متبسم  رفت  که در آن زمان در «دانشسراي هنر تهران » تحصيل می کرد. پس از آن  تاررا بدون استاد و به تنهایی  آموخت .او در این زمینه  تنها چند ملاقات کوتاه با حسين عليزاده داشت که در نگرش وی به موسیقی تاثیر زیادی  ایجاد کرد.

 در سال 1369 به دعوت زنده یاد  پرويز مشکاتیان به گروه «عارف » به عنوان سُلیست تار دعوت شد و حاصل  اين همکاري آثاري است نظير: افشاري مرکب ، افق مهر ، وطنِ من با صداي ايرج بسطامي ، مقام صبر با  صدای عليرضا افتخاری وبرگزاری کنسرتهاي متعدد در داخل و خارج از ايران .
وي در سال 1375 گروه وزيري را تاسيس کرد که این گروه در اغلب نقاط جهان اجرا های متعددی داشته است.
در سال 1389 به دعوت وزارت خارجه آلمان برای همکاری با «ارکستر سمفونیک بوخوم»  به آلمان دعوت شد و کنسرت موفقی برگزار کرد و همین ارکستر سال بعد در افتتاحیه المپیک زنان  آثار ساکت را اجرا کرد.
ساکت تا کنون در اغلب شهر های ایران و کشور های جهان با هدف اشاعه ی موسیقی ایرانی، تار و سه تار کنسرت های متعددی را اجرا کرده است.
از آلبوم های وی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
جامه دران، سبکبال، دیدار شرق و غرب، فسانه( با صداي ايرج بسطامي)، بی کاروان کولی( با صداي ايرج بسطامي)، ای وطن(با صداي فاضل جمشيدي) و ...


  امید نیک بین، مدرس آهنگسازی، صدابرداری، پیانو، سلفژ
 

 متولد هزار و سیصد و پنجاه و چهار .
 تحصیل کرده در رشته های پژوهش هنر و  موسیقی از انگلستان.
نوازنده پیانو، سنتور، دف، سازهای کوبه ای و خواننده سلو .
آهنگساز کلاسیک، ایرانی .
صدابردار موسیقی
مدرس پژوهش هنر، تاریخ هنر و موسیقی .
سابقه صدابرداری و آهنگسازی از سال هفتاد ودو دراستودیو های صدا و سیما.
استودیو گلها، استودیو رهگذر هفت اقلیم و چند استودیوی خارج از ایران
و چند سال اخیر تا هم اکنون در استودیو بل .
همکاری با بزرگان و نام آوران رشته های گوناگون موسیقی و ثبت آثار آنان
از جمله لوریس چکناواریان، فرامرز پایور، محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، هوشنگ کامکار، گروه کامکارها، مجید درخشانی و بسیاری از آهنگسازان و خوانندگان پانزده سال اخیر در ژانر پاپ، کلاسیک و ایرانی اصیل.  مهرداد کریم خاوری، مدرس دف و تنبک

 به دلیل علاقه ای که به سازهای کوبه ای داشتند از همان کودکی به فرا گیری این سازها که شامل " دف ، دهل ، ضرب آهنی ، تنبک، دایره و ... " می شد پرداختند ؛ و در همان دوران به خانقاه های کردستان راه یافتند و به دلیل آن که استادی جهت فراگیری تکنیکهای نوازندگی نداشتند سعی میکردند با دقت به دستان دراویش و اهل سنت و همچنین دقت در شیوه نوازندگی آنان که در هنگام خواندن تصنیف هایی در مدح حضرت رسول (ص) و حضرت امیرالمومنین (ع) از سازهای کوبه ای استفاده میکردند ، تمام تکنیکهای لازم را فرا گرفته و اجرا میکردند
 ایشان از سال ۱۳۶۱ تدریس دف را در تهران آغاز کرده و در سال ۱۳۷۲ با استاد محمد رضا لطفی آشنا شده و در آلبومی که توسط گروه شیدا به سرپرستی استاد محمد رضا لطفی " یادواره نور علی برومند " ارائه شده بود همراه با این گروه بودند و به پیشنهاد استاد محمد رضا لطفی تدریس دف را در " مکتب خانه میرزا عبدالله " ادامه دادند . در سال ۱۳۷۴ با استاد مهدی کمالیان آشنا شدند که به گفته خودشان متاسفانه مدت زیادی نتوانستند نزد این استاد فرزانه شاگردی کنند ، استاد مهدی کمالیان یکی از ارزنده ترین اساتید موسیقی بودند که در همان دوران دار فانی را وداع گفتند . در سال ۱۳۷۶ گروه " دف نوازان مشتاق " را که همگی از شاگردان وی بودند را تشکیل داد و نخستین کنسرت این گروه را در فرهنگسرای ارسباران به مدت شش شب به مناسبت " یادواره استاد مهدی کمالیان " برگذار کردن که با استقبال بی نظیری رو به رو شد و بعد از آن هر ساله کنسرت هایی را برگذار کردند ؛ از آثار ایشان میتوان به باز باران، دردی کشان، حلقه ی هستی، خروش بحر، حلقه ی مقام، نام برد.

 مسعود جاهد، مدرس نی

متولد 1342، نوازنده نی، آهنگساز و ردیف دان است. او کارش را با دو نوازى و سه نوازى در زمینه اجرای تصنیف شروع کرد و بعدها دامنه فعالیت‌هایش را به موسیقى با کلام گسترش داد و آلبوم‌هاى متعددى منتشر کرد. جاهد ردیف نی را بر اساس ردیف مرحوم عبدالله خان دوامی در هفت سی دی انتشار داد. این ردیف را می توان کاملترین ردیف منتشره نی تا به امروز به شمار آورد. «مهرگان» اثری از مسعود جاهد برای نی و ارکستر است که البته به صورت دونوازی نی و ویلن منتشر شده است و از جمله آثار شنیدنی در زمینه ترکیب نی با ارکستر زهی است. یکى از ویژگى‌هاى آثار با کلام جاهد، حضور همسرش شیدا جاهد به عنوان همخوان است.آخرین اثر این نوازنده نى که با همکارى همسرش شیدا جاهد منتشر شده است، «پنجره باز مى‌شود» نام دارد.
مسعود جاهد از استادان برجسته موسیقی ایرانی و نوازنده سرشناس نِی و همچنین سرپرست گروه موسیقی کرشمه است .مسعود جاهد از جمله نوازندگان نی و آهنگسازان پرکار است. او آلبوم های زیادی را در زمینه نی و مخصوصاً تنظیم تصنیف های قدیمی برای ساز نی در کارنامه دارد. او با همکاری محمود فرهمند و مسعود حبیبی سری آلبوم های زیادی را در زمینه بازسازی تصنیف های قدیمی اجرا کرده است. آلبوم نغمه و نی نیز یکی از این آلبوم هاست که در آنها تصنیف های قدیمی زیبایی با ساز نی ، دف و تنبک بازسازی و اجرا شده است.

 

علیرضا چراغچی، مدرس ویولن و کمانچه

 مدرس ویولن و کمانچه
 متولد 1348_تهران
 سوابق تدریس: از سال 1370
 تحصیلات کارشناسی موسیقی از آکادمی موسیقی  ایران
سوابق هنری:
 سرپرست گروه رهروان عشق .
نوازنده ارکستر همنوازان صدا وسیما.
اجرای کنسرتهای متعدد در داخل و خارج از کشور
نوازندگی در آلبوم" خداحافظ "_ "تازه به تازه " و" امان از جدایی" با صدای علیرضا افتخاری.
 نوازندگی در آلبوم "قسم" به خوانندگی کامیا بهزاد و آلبوم با "قدسیان" به خوانندگی حسام لرنژاد و آلبوم "تک درخت" به خوانندگی غلامحسین اشرفی.
نوازندگی ویولن و کمانچه به مدت هفت سال در گروه مولانا


  حامد گرجی، مدرس تار و سه تار

 •  آغاز فعالیت نوازندگی با ساز سه تار
 • آغاز نوازندگی ساز تار در محضر کیوان ساکت
 • همکاری با ارکستر نکیسا به عنوان نوازنده ی تار در اجراهای متعدد در فرهنگسراهای شهر تهران
 • همکاری در ضبط آلبومی به عنوان رهایش به آهنگسازی بهروز فخیمی به عنوان نوازنده ی تار
 • تشکیل گروه موسیقی مهستان و سرپرستی آن در اجراهای متعدد در چند شهرستان
 • انتصاب به عنوان ریاست واحد موسیقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ازنا از دی ماه 87 تا فروردین 89.
 • دریافت کارت صلاحیت تدریس از مرکز توسعه ی فعالیت های هنری با تایید استاد هوشنگ ظریف
 • کسب رتبه ی 7 منطقه یک کشوری در کنکور کارشناسی ناپیوسته ی سال 1388 در رشته ی موسیقی.
 • پذیرفته شدن در رشته ی نوازندگی موسیقی ایرانی در دانشگاه هنر تهران 1388.
 • استفاده از محضر اساتید دانشگاه هنر همچون: شریف لطفی، مسعود شعاری، هومان اسعدی، فرخ مظهری، احسان امامی، محمدعلی کیانی نژاد، امیرحسین اسلامی، حسین مهرانی، سعید هنرمند، احسان ذبیحی فر، رضا پرویززاده، بابک خضرایی، حسین میثمی، محمدرضا آزاده فر و ...
 • فارغ التحصیل  رشته ی نوازندگی موسیقی ایرانی از دانشگاه هنر تهران 1391.
 • نت نگاری کتاب بیایید تار و سه تار بنوازیم دفتر سوم اثر کیوان ساکت 1391.
 • کسب رتبه ی 15 منطقه یک کشوری در کنکور کارشناسی ارشد سال 1391.
 • قبولی در رشته ی نوازندگی ساز ایرانی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هنر 1391.
 • عضو وابسته یک خانه ی موسیقی ایران 1391.
 • تشکیل گروه موسیقی مه آوا و اجرای چند برنامه در دانشکده ی موسیقی دانشگاه هنر 1391.
 • نت نگاری کتاب بیایید تار و سه تار بنوازیم دفتر چهارم اثر کیوان ساکت 1392.
 • نت نگاری مجموعه ای در مورد آموزش هارمونی (در دست چاپ).
 • نت نگاری کتاب آموزشی بربت اثر مجید ناظم پور

   عاطفه عین علی، مدرس پیانو و سنتور
   
    کارشناس نوازندگی سنتور و کارشناس ارشد    آهنگسازی از دانشگاه هنر تهران
 فعالیت های هنری:
 سخنرانی در زمینه هارمونی ایرانی در اولین  فستیوال موسیقی معاصر در خانه هنرمندان ایران،  ارائه‌ی مقاله ی استخراج شده از پایان نامه‌ی  کارشناسی ارشد با عنوان ارائه‌ی راهکاری برای  هارمونیزه کردن، بر مبنای ساختار فواصل دستگاه  سه‌گاه (این مقاله درمجله ی علمی پژوهشی  دانشگاه تهران، به نام هنرهای زیبا چاپ شده است).
ساخت قطعه (یک روز پر از صدا) برای رادیو ونکوور، ساخت موسیقی فیلم سهمیه به کارگردانی اشکان درویشی، ساخت قطعه ای ارکسترال به نام بازگشت جهت ارائه ی  پایان نامه ی کارشناسی ارشد، شرکت در رسیتال آهنگسازی دانشگاه هنر با ارائه ی قطعه ی جای خالی برای فلوت و ویولن، شرکت در رسیتال آهنگسازی دانشگاه هنر با ارائه ی قطعه ای برای ویولنسل و پیانو، شرکت در رسیتال آهنگسازی دانشگاه هنر با ارائه ی قطعه ای برای ویولن و پیانو، اجراي پايان نامه کارشناسی به صورت تك نوازي  سنتور در ابوعطا به همراه تنبك، شركت در كنسرت گروه كر شهر تهران به عنوان كريست سوپرانو، تكنوازي سنتور در دانشكده موسيقي دانشگاه هنر، اجرای گروهي با گروه بانوان مهرگان در جشنواره موسیقی دختران، همکاری با گروه مه آوا برای اجرای تالار فارابی و ضبط آلبوم. کسب رتبه ی یک در امتحان عملی مدرسان فرهنگسراهای تهران، کسب رتبه ی شش در کنکور کارشناسی ناپیوسته ی دانشگاه هنر تهران، عضوخانه ی موسیقی ایران (کانون نوازندگان موسیقی ایرانی)
و اساتید ایشان: جناب آقای دکتر امین هنرمند(عضو هیئت علمی دانشگاه تهران)،جناب آقای دکتر سید حسین میثمی(عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران)،جناب آقای دکترمحمدرضا آزاده فر(عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران)، جناب آقای امیراسلامی، جناب آقای حمیدرضا دیبازر، جناب آقای سعید ثابت، سرکارخانم ارفع اطرایی، جناب آقای کاوه الهامیان، جناب آقای شریف لطفی، جناب آقای سورنا صفاتی.

 
 
  لیلا نجفی، مدرس آواز ایرانی

 متولد: مهر ١٣٥٥
- نام ونام خانوادگي: ليلا نجفي
- ميزان تحصيلات: كارشناس ارشد مهندسي ژنتيك
- نوازندگي پيانو: به مدت ٧ سال زير نظر استادان علي حنانه و علي برلياني
- گذراندن رديف آواز ايراني در شيوه هاي استاد دوامي و طاهر زاده؛ صداسازي و سلفژ سنتي؛ طراحي آواز و كارگاه استاد شجريان بطور كامل؛ نزد استاد خانم نغمه غلامي به مدت ١٢ سال 
- تدريس رديف آواز ايراني بمدت ٥ سال در آموزشگاه رودكي و نيز تماشاگه راز
- برگزاري كنسرت هاي متعدد و ضبط آلبوم

 امیر حسین حمیدی، مدرس گیتار فلامنکو و  پاپ


 امیرحسین حمیدی مدرس و نوازنده گیتار  فلامنكو  و پاپ، عضو مدرسین گیتار انجمن صنفی  موسیقی ایران FIM و دارای كارت صلاحیت تدریس از اداره ارشاد و عضو وابسته 1 خانه موسیقی ایران است.از سوابق ایشان،ساخت و اجرای موسیقی متن فیلم در جستجوی آسمان به كارگردانی سهیل كریمی در سال1384 و اجرای كنسرتهای تخصصی فلامنكو در داخل و خارج از کشور.اجرای كنسرت فلامنكو در سال 1390 در تالار فارابی به سرپرستی امیرحسین حمیدی.كسب مقام دوم مسابقات گیتار برتر تهران در سال 1388 به داوری بهرام اقاخان و مدیر برگذاری مسابقات كیوان میرهادی  و تقدیر ایشان توسط شركت كیمیای هنر بدیع.كسب مقام دوم مسابقات كشوری گیتار به داوری بهرام اقا خان و مهرداد پاكباز در سال 1389.اجراهای دیگر ایشان، همكاری با كانون ادبی زمستان و اجراهای گروه امیرحسین حمیدی در تالار ایوان شمس در نشست های تخصصی فلامنكو.اجرا در بزرگداشت پاكو دلوسیا در ایوان شمس در حضور سفیر المان و سفیر اسپانیا.تحصیلات دانشگاهی امیرحسین حمیدی،كارشناسی حقوق میباشد.
 

 
درحال بارگزاری